↑ Return to 2015

Húsvéti elmélkedés

Feltámadt Krisztus! Alleluja!

BodajkHúsvét ünnepe a keresztény egyház legnagyobb ünnepe. A húsvét előtti böjt nem csak a várakozás jegyében telik, hanem tudatos lemondásokkal, alapos önvizsgálattal készítjük fel lelkünket Jézus Krisztus halálának és dicsőséges feltámadásának ünneplésére. A nagyhét cselekményei erős érzelmi töltetűek. Jézus bevonulása és királyként való ünneplése Jeruzsálembe, az utolsó vacsora ünnepélyessége, az elárulás, elfogatás, megtagadás és elítélés kétszínűsége, a keresztre feszítés drámaisága és tragédiája, majd a harmadnapi feltámadás dicsősége bemutatják, mennyire szélsőséges is az életünk. Ugyanakkor elővezetik, hogy az öröm és a fájdalom váltakozásából fog felfényleni mindörökre az új nap, az új élet, melynek reményével Krisztus ajándékozott meg minden embert halálból való feltámadásával. Krisztus az első húsvét óta is szüntelen jelen van az életünkben, s ha tiszta szívvel tudjuk követni, megértjük húsvét igazi üzenetét: aki felvállalja keresztjét, Krisztussal támad fel.

Húsvéti elmélkedéshez álljon egy buzdítás Keppler püspök, egyházi író tollából:

”Ahelyett, hogy állandóan saját fájdalmadat és sorsodat siratod, fordítsd tekinteted mások felé. Ahelyett, hogy saját terhedet elviselhetetlennek kiáltod ki, végy magadra valamit mások terhéből is. Ahelyett, hogy állandóan sopánkodsz, érezz együtt azzal, akinek még nehezebb a sorsa, mint a tied. Ahelyett, hogy másoktól vársz megértést, vigasztaljál másokat. És akkor sokszor nem tudod majd, hogy mi is történik veled: mások terhét vetted magadra és a sajátod vált könnyebbé; beteget gyógyítottál és saját szíved sebe hegedt be; szomorút vigasztaltál és saját lelked talált nyugalmat; mások szenvedésén enyhítettél és saját tövised élét törted; adni akartál és kaptál; azt hitted, hogy meghalsz és feltámadtál.”

Áldott húsvétot mindnyájunknak!

(K.A.)

Túrmezei Erzsébet

Húsvét után

HÚSVÉT ELŐTT… nehéz, szomorú léptek.

Húsvét előtt… zokogó, bús miértek.

Húsvét előtt… ajtók, kemények, zártak.

Húsvét előtt… arcok, fakóra váltak.

Húsvét előtt… szívek, üres-szegények.

Húsvét előtt… kihamvadott remények.

Húsvét előtt… egy nagy „Minden hiába!”

Bús eltemetkezés az éjszakába.

De húsvét lett! Feltámadott a Mester!

HÚSVÉT UTÁN… el a gyásszal, könnyekkel!

Húsvét után… futni a hírrel frissen!

Húsvét után… már nem kérdezni mit sem!

Húsvét után… új cél és új sietség!

Jézus él! Nincs út, mely messze esnék!

Húsvét után… erő, diadal, élet!

Csak azokért sírjunk húsvéti könnyet,

Akik még mindig húsvét előtt élnek.

Az adott cikk linkje: http://www.kunsziget.plebania.hu/esemenyek-unnepek/archivum/2015-2/husveti-elmelkedes/